Assettrader Wchodzi W świat Komputerów

Sprzedaż komputerów na całym świecie spada regularnie czego powodem jest starch konsumentów przed kryzysem kredytowym. Rynek dóbr używanych, natomiast, cieszy się rosnącą popularnością. Internetowa giełda AssetTrader postanowiła więc wprowadzić platformę handlu używanego sprzętu techniki informacyjnej.

Międzyfirmowy portal AssetTrader z siedzibą w Londynie, który specjalizuje się w internetowym handlu urządzeń przemysłowych ma na celu powiększenie bazy klientów poprzez operowanie w coraz to nowych sektorach przemysłu. W przeciągu ostatnich kilku lat firma ciężko pracowała na zdobycie reputacji cenionej giełdy internetowej na której nabywcy i sprzedawcy maszyn rolniczych i pojazdów przemysłowych nawiązują kontakty. Wygląda na to, że ta ciężka praca opłaciła się, ponieważ pomimo kryzysu kredytowego strona AssetTrader odwiedzana jest przez ponad 25 tys. potencjalnych nabywców miesięcznie, którzy przeglądają bazę 60 tys. urządzeń. Jak wynika ze styczniowego raportu, firma osiągnęła pułap 9 tys. zarejestrowanych użytkowników. Dyrektorzy generalni firmy, Eric Usher i Paul Holladay pragną wykorzystać dobrą passę na zdobywanie rynku poprzez działanie w nowych sektorach przemysłu.

Po wprowadzeniu całkiem nowej strony i dodaniu polskojęzycznej platformy firma AssetTrader podjęła decyzję o rozszerzeniu asortymentu giełdy o kategorię sprzętu techniki informacyjnej. W porównaniu do internetowego handlu maszynami rolniczymi i przemysłowymi, nabywanie używanych komputerów stacjonarnych, serwerów i laptopów wydaje się być bardziej popularne wśród przeciętnych użytkowników. Według portalu informatycznego „Dow Jones Newswires” sprzedaż komputerów większości marek Amerykańskich, Japońskich i innych spadła poniżej przewidywanych pod koniec ostatniego roku. Większość konsumentów - osób prywatnych i właścicieli firm zwraca większą uwagę na stan konta i obawia się o swoją pracę. Co za tym idzie klienci myślą dwa razy zanim przepuszczą dużą sumę pieniędzy. Nawet Azjatycki tradycyjny raj sprzedaży komputerów został dotknięty przez kryzys kredytowy: Firma Gartner Inc.. zajmująca się badaniem rynku informatycznego donosi o wzroście exportu o 1.8%, co jest najgorszym wynikiem zanotowanym w danym regionie. Pewne produkty bardziej odczuwają kryzys niż inne, np. komputery stacjonarne, które przestały cieszyć się dużym zainteresowaniem ze względu na ogólną dostępność tańszych, mniejszych laptopów i notebooków.

W obliczu obecnej sytuacji ekonomicznej coraz więcej konsumentów korzysta z rynku używanego sprzętu informatycznego. Jest to jeden z powodów dla których AssetTrader podjął decyzję o wejściu na rynek sprzedaży sprzętu informatycznego poprzez utworzenie nowej sekcji na stronie internetowej, która dostępna jest już w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, polskim itp. Paul Holladay, dyrektor generalny firmy, powiedział: “Giełda AssetTrader to gwarancja przystępnej ceny i bezpiecznego handlu przez Internet. Właśnie wprowadzamy nową sekcję ze sprzętem informatycznym. AssetTrader i inne, podobne portale międzyfirmowe są bezpieczniejsze niż e-Bay, ponieważ oferty znajdujące się na naszej giełdzie pochodzą od sprawdzonych dealerów z całego świata. Każde dane kontaktowe zostają sprawdzone przez naszych pracowników, co pomaga wyeliminować spam i podejrzane lub potencjalnie niebezpieczne wiadomości. Od momentu pojawienia się portalu AssetTrader, dążyliśmy do tego aby handlowanie w Internecie było jak najbardziej bezpieczne i opłacalne. Sprawiliśmy, że proces kupowania i sprzedawania używanych komputerów stacjonarnych, laptopów i serwerów stał się niezwykle prosty nie tylko dla zawodowych informatyków, ale również dla prywatnych użytkowników. Właściciele firm, potrzebujący sprzęt informatyczny za jak najniższą cenę, korzystają z naszych przyjaznych stron internetowych, na których zawsze zdołają znaleźć to, czego potrzebują."

Baza ofert ze sprzętem informatycznym na stronie AssetTrader dostępna jest pod adresem:

http://assettrader.co.uk/1/i6_it-equipment.htm

Już wkrótce nowa sekcja na stronie – Lotnictwo i żegluga

Czy wymagane jest dodatkowe usługi?